Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ E dëmtoi shoku i skuadrës, mbrojtësi i Romës mbyll vitin para kohe

Mirupafshim në 2023-shin. Mbrojtësi turk i Romës, Zeki Çelik u dëmtua mbrëmjen e djeshme pas një pakujdesit të shokut të tij të skuadrës, Gianluca Mancini dhe do të rikthehet sërish në fushë vetëm në fillim të vitit të ardhshëm.

I zëvendësuar që në minutën e katërt të sfidës mes Romës dhe Betisit, turku iu nënshtrua ekzaminimeve mjekësore gjatë paradites së sotme, nga ku u konstatua se do ta ketë të pamundur të rikthehet në fushë para Botërorit.

Zeki Çelik iu bashkua Romës verën e kaluar dhe gradualisht po fitonte hapësira në krahun e djathtë të mesfushës me 5 të Mourinhos, por tani do t’i duhet të ndalet gjatë, para se të zbresë sërish në fushë.

VIDEO e dëmtimit të Zeki Çelik…

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...