Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ E dhimbshme, rrufeja i merr jetën në fushë 30-vjeçarit!

Një futbollist ka humbur jetën në Indonezi si pasojë e goditjes nga rrufeja! Ngjarja e rëndë dhe e dhimbshme – e vështirë për t’u besuar – ndodhi gjatë një takimi miqësor.

2 Flo FC dhe FBI Subang po përballeshin mes tyre në stadiumin Siliwangi, në qytetin Bandung, që bën pjesë në rajonin e ishullit Giava.

Lexoni edhe:

Në video dallohet Septain Raharja, i cili e pësoi nga rrufeja dhe ndërroi jetë në moshën 30-vjeçare.

Edhe pse mbrojtësi i djathtë u dërgua menjëherë në spital, ai nuk arriti t’i mbijetonte dot goditjes vdekjeprurëse.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...