Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ E ngatërruan me nënën e tij, cila është gruaja që përqafoi Messin?

Një nga imazhet nga festa e Argjentinës pas fitimit të Kupës së Botës e që ka bërë xhiron e botës u fiksua në fushën e stadiumit Lusail. Messi po ecte i lumtur, duke festuar, kur një grua e kapi nga pas. “Ylli” argjentinas u kthye dhe fytyra e tij ndryshoi, u emocionua dhe i dha përqafim emocional.

Mediet botërore besuan se ishte një përqafim me nënën e tij, por nuk ishte Celia María Cuccittini. Të dyja femrat janë bionde dhe me gjatësi pak a shumë të ngjashme, ndaj ndodhi dhe gabimi.

Protagonistja e përqafimit me Messin është Antonia Farías, kuzhiniere në kombëtaren e Argjentinës prej 10 vitesh, me të cilën Messi ruan një marrëdhënie shuë të afërt.

Në ambientin bardheklatër, Antonia Farías konsiderohet një hajmali e vërtetë dhe e shoqëron gjithmonë ekipin. Shumë lojtarë e konsiderojnë si një nënë të dytë.

Antonia është pjesë e stafit që shoqëron ekipin kudo. Ajo ka lidhje shumë të ngushtë me lojtarët dhe i njeh të gjitha shijet e tyre.

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...