Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ E pabesueshme në Brazil, nuk shënon dot me portën bosh!

Në Brazil është humbur një rast i pabesueshëm me portën bosh. Oeste përballej me Sao Benton në sfidën e dytë të fazës “play-off” të kampionatit Paulista A2.

Takimi i parë përfundoi në barazim 2-2, ndërsa i kthimit u mbyll 1-1, me skuadrat që iu drejtuan pikës së penalltive, aty ku u treguan më të saktë lojtarët e Sao Bentos.

Gjithsesi, Oeste kishte një shans të artë për të mbyllur llogaritë e kualifikimit gjashtë minuta përpara fundit, teksa kryesonte 1-0. Kundërsulm i shpejtë i ekipit vendas dhe gafë fatale me portën bosh, siç dallohet në video!

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...