Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga 2

VIDEO/ E rëndë në Gjermani, tifozi sulmon goleadorin kundërshtar

Një episod i papranueshëm është regjistruar në Bundesliga 2. Dueli i mbijetesës, Hansa Rostock-Kaiserslautern u mbyll 0-3 për skuadrën udhëtuese.

Ragnar Ache ishte heroi i Kaiserslauternit me tre gola të shënuar, ndërkohë që pasi realizoi të tretin u përball me sulmin e një tifozi vendas.

Lexo edhe:

Një nga ultrasit e Hansës zbriti në fushë dhe nisi të sulmonte lojtarët e ekipit kundërshtar, teksa këta të fundit po festonin.

Forcat e sigurisë ndërhynë menjëherë dhe e larguan tifozin agresor, i cili pritet t’i thotë lamtumirë stadiumeve gjermane pas këtij gjesti.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...