Connect with us

Hi, what are you looking for?

Segunda Division

VIDEO/ E turpshme nga Spanja, lojtarët sulmojnë portierin kundërshtar

Një imazh i shëmtuar për futbollin spanjoll mbërrin nga La Liga 2 aty ku derbi mes Sporting Gijon dhe Real Oviedo i përfunduar me rezultatin 0-1, prodhoi një tension të pajustifikueshëm pas përfundimit të 90-minutave. Lojtarët e Gijon rrethuan portierin kundërshtar dhe nisën përplasjet fizike, ndërsa nuk munguan ofendimet e rënda për Joan Femenias.

Gardiani shpëtoi vetëm pas ndërhyrjes së shokëve të skuadrës, ndërkohë që trajneri i Real Oviedo pas ndeshjes theksoi se festa e lojtarëve të tij në fushë nuk ishte për të provokuar kundërshtarët ndërsa e cilësoi të pajustifikueshme atë që ndodhi. Pas kësaj ndeshje, Real Oviedo mban vendin e gjashtë në kampionat ndërsa shpreson të arrijë në zonën play-off për të tentuar ngjitjen në elitë.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...