Futboll

VIDEO/ Edhe “Fanatics” në festën e Shkupit, “Shvercerat” dhurojnë spektakël në stadium

Shkupi dominoi kampionatin e Maqedonisë së Veriut këtë sezon, duke fituar titullin kampion pas 21 vitesh, i katërti në historinë e klubit shqiptar nga Çairi, dhe i pari me emrin aktual.

 

“Shvercerat” u shpallën zyrtarisht kampionë më 23 prill, teksa dita e sotme është e mbushur plot festë. Luhet në shtëpi përballë Akademija Pandev, sfida e fundit këtë edicion.

 

Spektakolare koreografia e ultrasve nga kryeqyteti përpara fillimit të ndeshjes, teksa në stadiumin e Çairit u krijua një atmosferë fantastike, aty ku nuk mungojnë “Tirona Fanatics”, të cilët kanë një miqësi të hershme me “Shvercerat”.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency