Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Efekti bashkues i futbollit, fansat iranianë të ekzaltuar festojnë me gazetarin izraelit

Turma e ekzaltuar e tifozëve iranianë e festoi fitoren 2-0 ndaj Uellsit me një gazetar izraelit, që ishte në transmetim “live”. Ultrasit e Iranit madje e ngritën peshë gazetarin Uri Levy, diçka e pazakontë mes qytetarëve të dy vendeve.

Izraelitët në Kupën e Botës në Katar deri më tani janë pritur ftohtë. Videot në mediat sociale kanë treguar tifozë arabë të futbollit nga vende të tilla si Libani, Tunizia dhe Algjeria, që u shmangen gazetarëve izraelitë që përpiqen t’i intervistojnë.

“Është Lindja e Mesme, është e pamundur të përshkruash atë që po ndodh, mund ta urresh ose ta duash, por nuk ka asgjë si ajo që po ndodh tani, është e papërshkrueshme”, – tha Levy.

Dhjetëra tifozë iu afruan Levy-t duke vendosur shenjën e paqes dhe kapele dhe syze dielli me flamurin iranian në kokë.

 

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...