Premier League

VIDEO/ Ekipi i rikthyer në Premier befason Liverpoolin, Diaz ndalet nga shtylla

Fulham u rikthye në Premier League dhe sot po luan takimin e parë të sezonit 2022/2023 përballë Liverpoolit të Jurgen Klopp.

Minuta e 32’ ka sjellë edhe avantazhin e ekipit londinez. Aksion i bukur i vendasve, krosim i Tete dhe finalizim me kokë i Aleksandar Mitrovic.

 

Sulmuesi serb fitoi duelin ajror me Trent-Alexander Arnold dhe mposhti portierin Alisson, duke ndezur festën e tifozëve në “Craven Cottage”.

Tani pritet reagimi i “The Reds”. Djemtë e Jurgen Klopp kanë treguar fare pak nga kualiteti i tyre në gjysmëorëshin e parë të takimit.

VIDEO/ Barazim spektakolar në “Craven Cottage”, Nunez-Salah s’i mjaftojnë Liverpoolit

Luiz Diaz iu afrua shumë golit të barazimit në minutën e 39′, por gjuajtja potente e sulmuesit kolumbian u ndal në shtyllë.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
3Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
4Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
5Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
6Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
7Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
8Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
9Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
10Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
11Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
12Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
13Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
14Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
15Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
16Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
17Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
18Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
19Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency