Futboll

VIDEO/ Ekipi rrezikon të bie nga kategoria, tifozët pushtojnë qëndrën stërvitore. Ndërhyn policia!

Me 12 pikë në 11 ndeshje dhe të renditur në zonën e ftohtë, tifozët e Botafogos vendosën të pushtonin qëndrën stërvitore të klubit për të “shkundur” futbollistët të cilët duken në një “gjumë letargjik”.

Tifozët u konfrontuan me futbollistët e skuadrës së zemrës në ambientet e dhomave të zhveshjes ndërsa ia bënë të qartë se një situatë e tillë duhet të ndryshojë sa më shpejt.

Nga ana tjetër, klubi njoftoi policinë për shkak të frikës se nga momenti në moment prej tensionit të lartë, situata mund të dilte nga kontrolli. Në kohët e fundit, Botafogo ka hasur vështirësi ekonomike dhe ka rënë nga kategoria tre herë në 20 vitet e fundit.

Eventet Sportive në SuperSport

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency