Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ El Nesyri i heq “in extremis” fitoren skuadrës së Balliut

Barazim dramatik në “Sanchez Pizjuan” në sfidën mes Sevillas dhe Rayo Vallecanos, e vlefshme për javën e nëntë të Serisë.

Skuadra nga periferia e Madridit, ku luan titullar mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Ivan Balliu, ishte në epërsi të dy golave deri në minutën e 50-të, por Sevilla e gjeti golin e barazimit në limitet e kohës shtesë.

E zhbllokoi takimin Valentin në minutën e 21-të, ndërsa në të 26-tën Garcia thelloi epërsinë, me vendësit që u gjendën nën shok.

Gjithsesi, ndeshja u rihap në të 50-tën me golin e Sow, për të ardhur me pas te minuta e gjashtë shtesë, kur El Nesyri u hoqi miqve kënaqësinë e festës së fitores.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...