Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ EMOCIONUESE, 30 mijë polakë thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit

30 mijë polakë thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit
30 mijë polakë thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë dhe shënoi dy herë ndaj Aston Villës, duke i dhënë fitoren Legias.

Sulmuesi 22-vjeçar shqiptar ishte i papërmbajtshëm me shpërthimet e tij, teksa shënoi në minutën e 26’ dhe të 51-të, përkatësisht golin e dytë dhe të tretë për Legian.

Lexo edhe:

Në minutën e 72-të tekniku i Legias vendosi të ulë në stol sulmuesin shqiptar, i cili kishte dhënë gjithçka në fushë dhe sapo arbitri i katërt shfaqi tabelën me numrin 20, i gjithë stadiumi u ngrit në këmbë, duke thirrur në kor për shumë sekonda emrin e Ernest Muçit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....