Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Ëndrra e Gironas vazhdon, triumfon me “poker” dhe kryeson e vetme

Girona nuk ndalet as në Osasuna. Skuadra e Michel vazhdon të dhurojë performanca të jashtëzakonshme në La Liga, teksa sot triumfoi 2-4 në një transfertë tepër të vështirë.

GOLAT E OSASUNA-GIRONA

Me suksesin e sotëm, Girona është ngjitur aktualisht e vetme në krye të renditjes në Spanjë. Me 31 pikë të grumbulluara në 12 javë. Girona ka edhe sulmin më të mirë në La Liga me 29 realizime.

Lexo edhe:

Dygolëshi i Budimir nuk i mjaftoi Osasunës, teksa “pokeri” i surprizës Girona u kompletua nga Martin, Dovbyk, Tsygankov dhe Garcia.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...