Featured

VIDEO/ Entuziazëm zikaltër për Lukakun, “Curva Nord” respekton vetëm Asllanin

Kristjan Asllani ka kryer kontrollet mjekësore ditën e sotme në klinikën Humanitas, më pas shkoi në CONI për të marrë të drejtën sportive dhe menjëherë u drejtua te zyrat e Interit për të firmosur kontratën.

20-vjeçari nga Elbasani ka nënshkruar për 5 vite me nënkampionët e Italisë, kontratë nga e cila do të përfitojë rreth 1.2 milionë euro në sezon.

Interi do të paguajë 14 milionë euro (+2 milionë në formë bonusesh) në arkat e Empolit për kartonin e mesfushorit të talentuar të kombëtares shqiptare.

Shumë tifozë ishin të pranishëm në CONI për të përshëndetur Romelu Lukakun, i cili vendosi të rikthehet tek Interi pas një sezoni aspak pozitiv te Chelsea.

 

Të pranishëm ishin edhe pjesëtarë të “Curva Nord”, grupimit më të madh ultras që mbështet skuadrën e njohur italiane. TMW shkruan se këta të fundit u treguan indiferentë ndaj sulmuesit belg.

LEXO EDHE: “Tradhtia nuk harrohet”, ultrasit e Interit reagojnë rreth rikthimit të Lukakut

“Tradhtinë” e verës së kaluar nuk e kanë harruar akoma, teksa tani i mbetet Lukakut t’u fitojë sërish zemrat me paraqitjet dhe golat në fushën e blertë.

Ndërkohë, ultrasit zikaltër u sollën ndryshe me Asllanin, për të cilin nuk i kursyen duartrokitjet dhe koret e mirëseardhjes tek ekipi i tyre i zemrës.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Atletico Madrid
1
1
0
0
3
0
+3
3
3Real Betis
1
1
0
0
3
0
+3
3
4Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
5Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
6Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
7Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
8Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
9Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
10Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
11Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
12Mallorca
1
0
1
0
0
0
0
1
13Athletic Club
1
0
1
0
0
0
0
1
14Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
15Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
16Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
17Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
18Elche
1
0
0
1
0
3
-3
0
19Getafe
1
0
0
1
0
3
-3
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency