Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Ernest Muçi gol në fitoren e thellë të Legias në miqësore

Legia e Varshavës, pjesë e së cilës janë edhe dy futbollistë shqiptarë, Jurgen Celhaka dhe Ernest Muçi, e ka shfrytëzuar pauzën e kampionatin për shkak të ndeshjeve të kombëtareve për të zhvilluar një test miqësore me GKS Karovice në qendrën e saj stërvitore.

Skuadra nga kryeqyteti i Polonisë ka triumfuar 3-0 dhe golin që zhbllokoi takimin e realizoi pikërisht sulmuesi shqiptar (ish-i i Tiranës) me një goditje të “thatë” nga jashtë zonës, e pakapshme për portierin kundërshtar. Më pas, Patryk Sokołowski realizoi dygolësh gjatë pjesës së dytë për rezultatin përfundimtar 3-0.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...