Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

VIDEO/ Ernest Muçi në formë, realizon dy gola në “pokerin” e Legias

Ernest Muçi ka arritur që të gjejë golat e parë për këtë vit, teksa ka arritur që të shënojë dy herë në ndeshjen miqësore mes Legias së Varshavës dhe Radomiakut. Ish-futbollisti i Tiranës, arriti që të shënonte në minutën e 20-të, pas një driblimi fantastik në zonë, ndërsa më pas shënoi dhe golin e dytë personal e të katërtin për skuadrën polake në të 81-ën, duke vulosur suksesin me poker falë një diagonaleje të saktë.

 

20-vjeçari ka arritur që të bëhet protagonist tek skuadra e Legias, teksa këtë edicion është aktivizuar në 16 ndeshje në kampionatin polak duke shënuar dhe katër gola, edhe pse në kupat e Evropës pësoi një dëmtim që e la për disa kohë larg fushave. Golat në këtë përballje miqësore janë një sinjal se sulmuesi po arrin formën e tij dhe mund të ndihmojë ekipin në arritjen e objektivit sezonal.

15 herë kampionët e Polonisë po zhvillojnë një edicion larg pritshmërive, teksa ndodhen në zonën e rënies, saktësisht në vendin e 17-të me vetëm 15 pikë, megjithatë skuadra ka treguar në këtë fazë përgatitoresh se ka ndryshuar diçka dhe shpresojnë që në pjesën e mbetur të sezonit, të arrijnë që të rikuperojnë së paku pozicionet e mjaftueshme për të qëndruar mes më të mirave të futbollit polak.

[quiz-cat id=”297386″]

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...