Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

VIDEO/ Dikur ndeshej me Mike Tyson, ja si e rrëzon ish-boksieri britanik protestuesin me një goditje

Julius Francis, një ish-boksier britanik i peshave të rënda, që dikur u përlesh në ring me Mike Tysonin, aktualisht punon si rojë sigurie. Në rrjet po bën xhiron e botës një video ku 57-vjeçari rrëzon në tokë me një grusht të vetëm një protestues në zonën argëtuese BOXPARK Wembley në Londër. Në vetëm 12 orë, videoja mësohet se ka marrë 6 milionë klikime.

Julius Francis humbi nga KO në raundin e dytë kundër Mike Tyson në një duel që u zhvillua më 29 janar 2000 dhe që zgjati vetëm katër minuta.

Julius Francis kishte gjatë karrierës së tij si boksier ka zhvilluar 48 ndeshje, prej të cilave 23 i ka fitore (12 me KO), 24 humbje dhe një barazim.

https://www.youtube.com/watch?v=ePiAqqWOT7w

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....