Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Ethemi “çmend” Stambollin, shënon golin e tetë në Superligën turke

Valon Ethemi po kalon sezonin e tij më të mirë të karrierës. Ish-lojtari i Kukësit u bë protagonist përsëri në ndeshjen e javës së 21-të të Superligës turke mes Istanbulsporit dhe Kayserisporit. 25-vjeçari arriti që të gjente rrjetën në minutën e 38-të, duke kthyer skuadrën e tij në epërsi me rezultatin 2-1.

Goli i tetë sezonal për sulmuesin, i cili ka shërbyer dhe tri asistime. Sezoni më i mirë për futbollistin nga Tetova që në edicionin e tij më të mirë ka shënuar 7 gola (sezonin e shkuar, po me fanellën e Istanbulsporit).

Futbollisti është grumbulluar nga përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, teksa është aktivizuar në 2 ndeshje miqësore dhe në një përballje zyrtare në Ligën e  Kombeve. Ethemi luajti për tri sezone me Kukësin, para se të transferohej në Turqi, ku e ndihmoi ekipin që të ngjitej në elitën e futbollit turk, për të shkëlqyer këtë edicion.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...