Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

VIDEO/ Eurogol dhe fitore, Zhegrova dhuron spektakël në Francë

Eurogol i Edon Zhegrovës në Ligue 1. Lille fitoi 3-0 përballë Lorientit, sfidë ku sulmuesi dardan realizoi golin e tretë në minutat shtesë të takimit.

24-vjeçari – që po kalon një formë të mrekullueshme – u nis bukur në krahun e djathtë, dribloi dy kundërshtarë dhe lëshoi një goditje të pakapshme nga portieri i Lorientit.

Lexoni edhe:

Lille është ngjitur përkohësisht në vendin e pestë me 31 pikë, ndërkohë që ky ishte goli i dytë sezonal në kampionatin francez për Zhegrovën. I cili numëron edhe 4 asiste.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....