Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Eurogol i Brighton, sulmuesi japonez dhuron spektakël

Një eurogol zhbllokoi ndeshjen Leicester City-Brighton. Ishte minuta e 27’ kur Kaoru Mitoma dhuroi spektakël në “King Power”.

Sulmuesi i majtë japonez lëvizi bukur në krah dhe gjeti trekëndëshin e portës vendase me një goditje të mrekullueshme.

Ky ishte goli i katërt sezonal në Premier League për 25-vjeçarin aziatik, ndërkohë që Brighton po lufton për të siguruar fitoren e tretë radhazi.

Avantazhi i skuadrës së De Zerbit zgjati vetëm 11 minuta, pas “Dhelprat” rikthyen baraspeshën falë golit të Marc Albrighton.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...