Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Eurogol në derbi, Kleis Bozhanaj dhuron “show” në Itali

Eurogol i Kleis Bozhanajt në Serie B. Mesfushori me tipare ofensive, erdhi nga pankina dhe i dhuroi Modenas fitoren 2-1 në derbin emilian përballë Reggianas së Alessandro Nestës.

22-vjeçari nga Tirana u fut në fushë në minutën e 64’ kur rezultati ishte 1-1. Dhe 6 minuta më vonë realizoi një gol shumë të bukur, duke dërguar në ekstazë tifozët e pranishëm në “Stadio Alberto Braglia”.

Lexo edhe:

Ky ishte goli i dytë sezonal për Bozhanajn, ndërkohë që Modena ndan vendin e katërt me Cremonesen. Duke vijuar të mbajë gjallë ëndrrën për t’u rikthyer në elitën e futbollit italian.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...