Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Eurogol në Libertadores, 22-vjeçari i Kombëtares “çmend” tifozët

Një eurogol është shënuar në Kupën Libertadores. Sporting Cristal (Peru) fitoi 5-1 ndaj Nacional Asuncion (Paraguai), duke përmbysur humbjen 2-0 në takimin e parë.

Skuadra nga kryeqyteti Lima siguroi kualifikimin, ndërkohë që goli i katërt i ekipit vendas ishte i mrekullueshëm.

Ishte minuta e 89’ kur Jhilmar Lora, pjesë e kombëtares peruane, lëvizi bukur në krahun e djathtë dhe “shpiku” një goditje të jashtëzakonshme.

Lexo edhe:

Topi përfundoi në trekëndëshin e portës së Nacionalit. Goli i veçantë u festua gjatë dhe 17 mijë të pranishmit në “Estadio Alberto Gallardo”.

Sporting Cristal realizoi edhe golin e pestë në minutat shtesë të takimit, duke vulosur suksesin me “manita” dhe avancimin në turneun më të rëndësishëm të futbollit latin.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...