Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Eurogol në Norvegji, portieri realizon me roveshatë në shtesa

Një eurogol është shënuar në futbollin norvegjez nga një portier! Sot u luajt përballja Ullern-Sotra (2-2), e vlefshme për divizionin e tretë. Vendasit po kryesonin 2-1 deri afër fundit.

Ishte minuta e pestë shtesë kur Morten Grasmo la portën mike dhe doli në sulm për të ndihmuar skuadrën e tij për të gjetur golin e barazimit.

“Gardiani” 26-vjeçar shfrytëzoi një krosim nga krahu i majtë dhe shfaqi cilësitë e një bomberi, duke realizuar gol me një roveshatë spektakolare.

Topi në rrjetë dhe festë e çmendur për portierin norvegjez dhe shokët e tij të skuadrës, të cilët dolën të pamposhtur falë kryeveprës së Grasmos.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...