Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Eurogol nga 70 metra, mbrojtësi amerikan i shtang të gjithë

Skuadra kampione e Meksikës, Atlas fitoi 2-1 finalen e Leagues Cup ndaj amerikanëve të Real Salt Lake. Ekipi i MLS kaloi i pari në avantazh në minutën e 18’, por mbeti me dhjetë lojtarë (36’) dhe Atlas përmbysi gjithçka më pas.

Goli që zhbllokoi takimin u realizua nga Aaron Herrera dhe ishte një kryevepër. 25-vjeçari amerikan pa daljen e portierit kundërshtar dhe tentoi një goditje nga shumë larg, që u ndal në rrjetën e portës kundërshtare.

Për fatin e keq të tij dhe të Real Salt Lake, eurogoli shërbeu vetëm për statistika, pasi në fund festuan meksikanët.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...