Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Eurogol nga goditja e dënimit, Rey Manaj dhuron spektakël në Turqi

Rey Manaj nuk ndalet. Sulmuesi lushnjar ka shënuar golin e radhës (kryevepër) në Superligën turke.

26-vjeçari ka zhbllokuar takimin Sivasspor-Rizespor, duke kaluar vendasit në avantazh në minutën e 30’.

VIDEO/ Cikalleshi protagonist me asist, Konyaspori në avantazh

Manaj ekzekutoi në mënyrë mjeshtërore një goditje dënimi, duke realizuar një nga golat më të bukur në karrierë.

Lexo edhe:

Ky është goli i 12-të në kampionat (+4 gola në Kupë) për Manajn, i cili ndodhet në formë të shkëlqyer sportive.

VIDEO/ Jo vetëm Manaj, një tjetër shqiptar shënon në Superligën turke

Dhe mbi të gjitha po shënon me një lehtësi për t’u admiruar, duke ndihmuar edhe Sivassporin të marrë pikë me golat e tij (ndeshja u mbyll 1-0).

Për momentin, më shumë se Manaj në Superligën turke kanë shënuar vetëm Dzeko (Fenerbahce) 16, Thiam (Pendiksor) 14 dhe Icardi (Galatasaray) 13

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...