Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Eurogoli i Politanos shpëton Napolin, Genoa shpërdoron avantazhin e dyfishtë

Barazim 2-2 mes Genoas dhe Napolit në javën e katërt të Serie A. Vendasit ishin afër fitores, por kampionët në fuqi të Italisë nuk u dorëzuan dhe shmangën humbjen në minutat e fundit.

 

Mattia Bani kaloi Genoan në avantazh pesë minuta përpara fundit të pjesës së parë, teksa Mateo Retegui dyfishoi për skuadrën e Gilardinos në minutën e 56’.

Lexo edhe:

Napoli reagoi me Giacomo Raspadorin 14 minuta përpara fundit. Gol që i dha zemër skuadrës së Rudi Garcias.

 

Miqtë vijuan sulmet dhe gjetën të dytin në minutën e 84’. Moment kur Matteo Politano realizoi një gol shumë të bukur.

 

Përfundimisht 2-2, rezultat që gëzon më shumë Genoan e rikthyer në Serie A. Ndërkohë që Napoli numëron 7 pikë, pesë më pak se Interi kryesues.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...