Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ “Fair Play” i sulmuesit, fiton respektin e tifozëve dhe kundërshtarëve

Një gjest i bukur “fair play” ka ndodhur në elitën e futbollit norvegjez. Gjatë ditës së diel u luajt ndeshja Odd-Brann.

Vendasit fituan 2-0 duke arritur fitoren e parë sezonale në kampionat. Në një moment, skuadra udhëtuese doli shpejt në një kundërsulm.

Një nga mbrojtësit e Odd pësoi tërheqje muskulore. Bard Finne, sulmuesi i Brann, kishte shansin të dilte i vetëm përballë portierit kundërshtar.

Lexo edhe:

Por 28-vjeçari, duke parë kundërshtarin që po vuante dhe nuk mund të vraponte, ndaloi aksionin dhe ndeshjen.

Me veprimin e tij dha një shembull të bukur “fair play” dhe fitoi duartrokitjet e stadiumit dhe të lojtarëve kundërshtarë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...