Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

VIDEO/ “Faleminderit populli im”, Robin Krasniqi triumfon në “Fadil Vokrri”

Robin Krasniqi realizoi ëndrrën e tij për të boksuar dhe për të fituar në Prishtinë. “Luftëtari” nga Juniku u ndesh me francezin Nadjib Mohammedi në një duel për peshat gjysmë të rënda në WBC.

36-vjeçari shqiptar triumfoi pas skualifikimit të boksierit kundërshtar në raundin e nëntë. Krasniqi nuk e fshehu gëzimin e tij të madh për këtë fitore të veçantë.

Duke theksuar se ishte një mbrëmje e çmendur dhe emocionuese në stadiumin “Fadil Vokrri”, që do e mbajë gjatë në memorien e tij.

Lexo edhe:

Faleminderit populli im, faleminderit Prishtinë, faleminderit Kosovë, për gjithë këtë përkrahje tuajën.

Jam shumë i emocionuar dhe i gëzuar, fillimisht nga realizimi i ëndrrës sime për të boksuar para jush. Edhe më me fitoren e sotme timen dhe tuajën gjithashtu.

Falënderoj çdo ekip e person të angazhuar në këtë mega projekt timin.

I juaji, Robin Krasniqi”, shkroi në faqen e tij zyrtare pas fitores.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...