Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

VIDEO/ Fansat e Francës dhe Marokut shkaktojnë probleme në Shamps-Elysees, 74 të arrestuar

Të paktën 74 persona janë arrestuar në Paris pas përleshjeve të dhunshme mes tifozëve të futbollit pas ndeshjeve të Kupës së Botës të Francës dhe Marokut.

Dhuna shpërtheu në kryeqytetin francez të Parisit të shtunën vonë, më 10 dhjetor. Sipas “Le Parisien”, me dhjetëra persona u arrestuan në afërsi të bulevardit të famshëm Champs-Elysees. Shtetësia e të arrestuarve nuk u specifikua në publikimin e autoriteteve.

Rreth 20 000 njerëz ishin mbledhur atje në një atmosferë festive pas fitores së Francës ndaj Anglisë në Kupën e Botës, “Katar 2022”. Sipas raportimeve nga medieve vendëse personat e arrestuar kishin “hedhur fishekzjarrë dhe mjete të tjera ndezëse ndaj policisë”. Deri në mesnatë, policia ishte e angazhuar për të shpërndarë një turme të madhe që po krijonte probleme.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...