Abissnet Superiore

VIDEO/ Fenerbahce leksion Tiranës, gjen golin edhe sulmuesi shqiptar

Tirana ndodhet në Turqi ku po zhvillon fazën parapërgatitore për nisjen e Champions League dhe ndërkohë ka zhvilluar edhe ndeshje miqësore për të provuar skuadrën.

Ditën e sotme, duke nisur nga ora 17:00 “bardheblutë” zhvilluan një takim “luksi” me ekipin e Fenerbahces, por nuk ia dolën të merrnin një rezultat pozitiv.

Ekipi i Orges Shehit u mund me rezultatin 4-0, ndërsa golin e parë kampionët e Shqipërisë e kanë pësuar nga Mërgim Berisha, me këtë të fundit që i dhuroi avantazhin ekipit turk që në minutën e 9’.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0, ndërsa në minutën e 53’ të lojës Fenerbahce do të thellonte rezultatin, duke shënuar golin e dytë me Novak.

Pavarësisht tentativa nga ekipi i Tiranës për të gjetur rrugën drejt portës ndeshja u mbyll me rezultatin 4-0.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1PSG
2
2
0
0
10
2
+8
6
2Lille
2
1
1
0
5
2
+3
4
3Olympique Marseille
2
1
1
0
5
2
+3
4
4Toulouse
2
1
1
0
4
1
+3
4
5Monaco
2
1
1
0
3
2
+1
4
6Lens
2
1
1
0
3
2
+1
4
7Olympique Lyonnais
1
1
0
0
2
1
+1
3
8Lorient
1
1
0
0
1
0
+1
3
9Montpellier
2
1
0
1
5
7
-2
3
10Clermont
2
1
0
1
4
7
-3
3
11Nice
2
0
2
0
2
2
0
2
12Angers SCO
2
0
2
0
2
2
0
2
13Nantes
2
0
2
0
1
1
0
2
14Brest
2
0
1
1
3
4
-1
1
15Strasbourg
2
0
1
1
2
3
-1
1
16Ajaccio
2
0
1
1
1
2
-1
1
17Rennes
2
0
1
1
1
2
-1
1
18Auxerre
2
0
1
1
3
6
-3
1
19Troyes
2
0
0
2
2
6
-4
0
20Reims
2
0
0
2
3
8
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency