BKT Superliga

VIDEO/ Festë në Suharekë, Ballkani ngre lart kupën e kampionit

Festë dhe entuziazëm në stadiumin e Suharekës me rastin e ceremonisë së dorëzimit të titullit kampion skuadrës së Ballkanit, që për herë të parë në histori arrin të ngrejë lart trofenë më të rëndësishëm të futbollit në Kosovë.

Në takimin e javës së fundit, skuadra e drejtuar nga Ilir Daja mposhti 2-0 Gjilanin, për ta festuar në mënyrën më të mirë të mundshme këtë arritje historike.

Zyrtarët më të lartë të Federatës së Futbollit të Kosovës u dorëzuan medaljet e fituesit lojtarëve të Ballkanit, që në fund ngritën lart Kupën e Kampionit dhe festuan me “Xhebrailat”.

 

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency