Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Festa e çmendur në “RheinEnergieStadion”, si e përjetuan bavarezët

Pakkush besonte te gafa e Dortmundit, por ashtu ndodhi. Verdhezinjtë ngecën në një barazim 2-2 ndaj Mainzit dhe Bayerni përfitoi. Skuadra e Thomas Tuchel siguroi një fitore dramatike 1-2 në Koln.

 

 

Jamal Musiala shënoi një eurogol një minutë nga fundi, realizim që i dhuroi bavarezëve titullin e 11-të radhazi dhe të 33-n në histori.

Lexo edhe:

Djemtë e Thomas Tuchel i përjetuan me emocione të forta minutat e fundit në “Signal Iduna Park”. Për të shpërthyer më pas në festë me tifozët e pranishëm në “RheinEnergieStadion”.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...