La Liga

VIDEO/ Festa e klubit katalanas desh u kthye në tragjedi, si shpëtoi fotografja

Girona siguroi rikthimin në La Liga më 19 qershor pas fitores 1-3 ndaj Tenerifes në “finalen” për një biletë në elitën e futbollit spanjoll.

Skuadra katalanase e Michel, festoi gjatë me tifozët e zjarrtë duke bërë një paradë me autobus të zbuluar.

Në një moment, fotografja e klubit desh u rrëzua nga autobusi, por një lojtar i skuadrës veproi shpejt dhe e shpëtoi atë.

Për fat të mirë gjithçka u mbyll pa probleme. Edhe pse e tronditur, fotografja vijoi të festonte bashkë me lojtarët e tjerë e tifozët.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency