Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Festa e veçantë në 101’, trajneri në lot: Humba njeriun më të rëndësishëm

Lecce siguroi qëndrimin në Serie A një javë përpara fundit. Skuadra nga Salento triumfoi 0-1 në Monza falë penalltisë së Colombos në minutën e 101’.

Çlirim te lojtarët e Lecces dhe festë e madhe te 2 mijë tifozët që kishin udhëtuar për të mbështetur skuadrën e zemrës.

I veçantë edhe përjetimi i trajnerit Marco Baroni. 59-vjeçari u gjunjëzua pas golit të Colombos, hodhi sytë drejt qiellit dhe shpërtheu në lot.

Nuk kishte rreshtur kurrë së besuari në mrekullinë mbijetesë. As periudhën fundit, ditë plot dhimbje.

Lexo edhe:

Ishte një ndjenjë e fortë, sepse gjatë këtij muaji humba babanë, personin më të rëndësishëm në jetën time. Sa do doja ta shihja edhe njëherë…

Në mendje më kaluan babai, skuadra, drejtuesit, klubi dhe tifozët. Këta djem janë treguar të jashtëzakonshëm! Të gjithë na llogarisnin të rënë nga kategoria në dhjetor. Nuk e harrojmë!

Skuadra ime është shumë e re, por kemi krijuar një grup të bashkuar me një identitet të fortë. E meritojmë të festojmë”, deklaroi trajneri i Lecces.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...