Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

VIDEO/ Festa në Argjentinë, deti i tifozëve përmbyt rrugët e Buenos Airesit

Deti i tifozëve bardheklatër përmbyti rrugët e Argjentinës mbrëmjen e djeshme. Për disa orë, deri në agim, njerëzit dolën në rrugë për të festuar kualifikimin në finale të Kupës së Botës.

Obelisku i Buenos Airesit ishte epiqendra e festës. Mijëra njerëz u mblodhën atje sapo arbitri sinjalizoi fundin e gjysmëfinales së parë të Botërit. Argjentina nuk i dha asnjë mundësi një Kroacie që mundi të bënte shumë pak para madhështisë së Lionel Messit.

Me fitoren 3-0 (një gol nga Leo dhe dy nga Julián Álvarez), Argjentina rikthehet në një finale të Kupës së Botës tetë vjet pas asaj që arriti në Brazil, ku humbi 1-0 kundër Gjermanisë. Të besuarit e Scalonit synojnë të qepin yllin e tretë në gjoks.

Plaza de la República, Buenos Aires

100 mijë fansa në Mar del Plata

 

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...