Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Festa zgjat pak, një penallti ndëshkon skuadrën e Bares

Espanyoli kërkon pikë për mbijetesën dhe ia ka dalë të kalojë në avantazh në transfertën përballë Rayo Vallecanos.

Ivan Balliu e ka nisur si titullar për vendasit, ndërkohë që Keidi Bare është në stol në krahun tjetër.

 

Minuta e 23’ solli edhe golin e skuadrës katalanase. Kapiteni Sergi Darder befasoi portierin e Rayos me një diagonale të saktë.

Lexo edhe:

Topi në rrjetë dhe tifozët e Espanyolit në festë. Por, Rayo ia doli të rikthente baraspeshën në 42’.

 

Balliu krosoi nga e djathta, portieri nuk e largoi topin siç duhej dhe një mbrojtës i Espanyolit e preku me dorë.

Penallti për Rayon, ekzekutim i saktë i Raul de Tomas dhe barazim 1-1 në ndeshjen që po transmetohet në SuperSport 1. 

Lajme të tjera

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...