Premier League

VIDEO/ Festë e çmendur pas përmbysjes së Tottenham, Moura i “vjedh” kapuçin një tifozi

Skuadra e drejtuar nga trajneri Antonio Conte ishte autore e një përmbysje të madhe në mbrëmjen e së mërkurës në Premier League. Teksa kronometri regjistronte minutën e 94, Leicester po fitonte ndaj tyre me rezultatin 2-1.

Por, ishin dy minuta të çmendura të cilat ndryshuan historinë teksa Tottenham gjeti fitoren falë dygolëshit të holandezit Bergëijn. Në golin e tretë, sigurisht festa ishte e çmendur me lojtarët që shkuan në këndin kum qëndronin tifozët e tyre për të ndarë gëzimin e madh.

Mes rrëmujës së shkaktuar nga festa, pati vend edhe për një shaka nga Lucas Moura. Braziliani i hoqi kapucin nga koka një tifozi, i cili në atë moment ekzaltimi nuk kuptoi asgjë dhe ndoshta në vazhdim do të jetë kujtuar për aksesorin e tij që mungonte.

Quiz: Premier League

Nëse jeni fans i futbollit anglez dhe ndiqni ndeshjet e tij, atëherë me siguri që do të dini edhe përgjigjet e quiz-it të mëposhtëm...


Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency