Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

VIDEO/ Festë e madhe për kualifikimin, mijëra njerëz mbushin rrugët e Dakarit

Senegali ia doli të triumfojë 1-2 ndaj Ekuadorit në ndeshjen e fundit në grup dhe të kualifikohet në fazën e 1/8-ave të Kupës së Botës, rezultat ky që përsëritet për herë të dytë në historinë e vendit afrikan.

Herën e parë ka ndodhur në 2002-shin, kur ai që është aktualisht trajner, Aliou Cisse, mbante shiritin e kapitenit, ndërsa pas përfundimit të ndeshjes me Ekuadorin, ka nisur festa edhe në të gjithë Senegalin.

Mijëra njerëz kanë mbushur rrugët e Dakarit, ndërsa mediat vendase raportojnë për festë të madhe në të gjithë qytetet e Senegalit, me njerëzit që po e përjetojnë si një arritje të jashtëzakonshme këtë kualifikim.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...