Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Festë në Mediterraneos, Almeria befason Barcelonën

Almeria në avantazh përballë Barcelonës. Sfida që po transmetohet në SuperSport 3, është zhbllokuar në minutën e 24’.

El Bilal Toure mori një top nga Luis Suarez, doli i vetëm përballë gjermanit Ter Stegen dhe tundi rrjetën kundërshtare me një goditje potente.

Lexo edhe:

Avantazh tepër i rëndësishëm për Almerian, që kërkon pikë për objektivin mbijetesë. Ky ishte goli i gjashtë sezonal në La Liga për sulmuesin nga Mali.

Ndërkohë, tani pritet reagimi i skuadrës së Xavit, që do tentojë me çdo kusht evitimin e humbjes në këtë transfertë të komplikuar.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...