Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

VIDEO/ Festë në rrugët e Tokios, japonezët në delir për kualifikimin

Pas fitores me përmbysje ndaj Gjermanisë në ndeshjen e parë në grup, Japonia bëri të njëjtën gjë edhe ndaj Spanjës, duke u kualifikuar në fazën e 1/8-ave dhe duke nxjerrë jashtë Botërorit “panzerat” e Hansi Flick.

Kualifikimi në një grup të vështirë si ky me Spanjën e Gjermaninë, ka entuziazmuar ndjeshëm popullin japonez, teksa shumë njerëz kanë dalë në rrugët e Tokios për të festuar këtë sukses.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...