Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Finalja e Champions League, skuadra e Inter mbërrin në Stamboll

Aventura Interit në finalen e Champions League ka nisur zyrtarisht.

Sipas raportimeve të medieve italiane, “zikaltërit” kanë arritur në hotelin ku do të qëndrojnë në Stamboll, ndërsa të shtunën në mbrëmje do të përballen me Manchester City-n për trofeun e Champions League.

Lexo edhe: 

Skuadra e Simeone Inzaghit u stërvit sot paradite në Itali, ku me grupin u bashkua edhe Correa, ndërsa pasditen e kësaj të enjteje u nisën për në Stamboll dhe tashmë janë akomoduar në hotelin ku do të qëndrojnë gjatë këtyre ditëve.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...