Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

VIDEO/ Finalja e Europa League, mijëra tifozë të Romës mblidhen pranë “Olimpico”

Fituesi i këtij sezoni të Europa League vendoset mbrëmjen e kësaj të mërkure, me Sevillan dhe Romës që do të përballen duke nisur nga ora 21:00, sfidë që për publikun shqiptar transmetohet ekskluzivisht në “SuperSport 2” në Digitalb.

Me mijëra tifozë të Romës ndodhen në “Puskas Arena” për të ndjekur nga afër finalen e madhe.

Lexo edhe:

Ndërsa me mijëra të tjerë ndodhen pranë “Olimpico” për të parë në “shtëpi” nga ekranet gjigante skuadrën e tyre të zemrës.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...