Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ “Finalja e parakohshme”, nuk ka fitues midis Real Madrid dhe Man. City

Në “Santiago Bernabeu”, Real Madrid dhe Manchester City dhuruan spektakël, me takimin e parë gjysmëfinal të UEFA Champions League, që nuk prodhoi fitues dhe u mbyll në barazim 1-1.

Në fraksionin hapës, pavarësisht dominimit territorial të Man. City, me skuadrën e Guardiolës që kishte kontrollin e topit, madrilenët e mbyllën në avantazh.

Lexo edhe: 

Benzema me shokë krijuan pak raste përpara golit, ndërsa i asistuar nga Camavinga, braziliani Vinicius Junior realizoi një perlë nga distanca, në minutën e 36′ duke çuar në delir vendasit.

1-0 dhe kështu u mbyll pjesa e parë, ndërsa në 45 minutat e dyta, anglezët u shfaqën sërish dominues, por edhe më agresivë.

Në minutën e 67′ De Bruyne realizoi golin e barazimit, me një goditje të fortë nga distanca.

Një gol që ndezi akoma edhe më shumë takimin, me skuadrat që provuan manovrat e tyre sulmuese, por pa sukses.

1-1 dhe gjithçka mbetet e hapur për ndeshjen e kthimit, e cila do të luhet pas një jave, të mërkurën e 17 majit në “Etihad”.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...