Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Fiorentina rikthehet te fitorja në Serie A, nuk ka fund vuajtja për Salernitana-n

Fiorentina rikthehet te fitorja në kampionat dhe atë e bën në transfertën e Salerniatana-s në takimin e javës së 33-të të Serie A që u mbyll me rezultatin 0-2.

“Violët” diktuan ritmin gjatë gjithë takimit, megjithatë fraksioni hapës u mbyll me porta të paprekura.

Lexo edhe:

U desh minuta e 80’ që të shënohej goli i parë i këtij takimi, me Kouame që gjeti rrugën drejt rrjetës, pas asistit të dhuruar nga Ranieri.

Ndërsa në minutën e 90+5′ pas asistit të dhuruar nga Mandragora, Ikone shënoi golin e dytë për skuadrën e Italiano-s.

Në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 0-2, me Salernitanan që vuan në fund të renditjes me 15 pikë, teksa Fiorentina renditet në vend të nëntë me 47 pikë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...