Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Fiorentina “shkatërron” Juven, gol dhe dy asiste nga sulmuesi shqiptar

Ekipi primavera i Fiorentinës ndodhet në formë të shkëlqyer. Pas fitimit të Superkupës së Italisë në finalen ndaj Interit, skuadra nga Firence shkatërroi 1-5 Juventusin, sfidë ku Eljon Toçi realizoi gol dhe dhuroi dy asiste.

Kapiteni i Fiorentinës, i cili është pjesë e Shqipërisë U21, shënoi golin e katërt të skuadrës së tij në minutën e 74’. Sulmuesi 20-vjeçar gjeti golin e katërt sezonal në kampionatin e të rinjve.

Ndërkohë, golin e vetëm të bardhezinjve nga Torino e realizoi Luis Hasa. 19-vjeçari me origjinë shqiptare, është pjesë e kombëtares U19 të Italisë (8 ndeshje dhe 3 gola).

Mesfushori ofensiv ekzekutoi mjeshtërisht një goditje dënimi, me topin që u ndal në trekëndëshin e portës së Fiorentinës.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...