Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Fishekzjarrë në Piazza Duomo, festë zikaltër për kualifikimin në finale

Milano vishet me ngjyrat zikaltër. Pas vërshëllimës së fundit “San Siro” dhe festës në fushë (nga thirrjet e nisura nga Federico Dimarco), tifozët e Interit u mblodhën në Piazza Duomo për të festuar kualifikimin në finalen e Champions League.

Triumfi i dyfishtë në Euroderbi bëri që tifozët zikaltër të shpërthenin në ovacione dhe në një festë të shfrenuar në sheshin kryesor të Milanos.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...