Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Fitoi me Flamengon, Arturo Vidal “kërcënon” Real Madrid!

Flamengo u shpall kampione në Kupën Libertadores teksa mposhtën me rezultatin 1-0, Athletico Paranaense. Objektivi i radhës për skuadrën braziliane tashmë është Botërori i Klubeve, ku sigurisht pengesa drejt trofeut do të jenë Kampionët e Europës, Real Madrid.

Megjithatë, në organikën e Flamengos është një si Arturo Vidal, që në karrierën e tij është përballur shpesh me madrilenët. Edhe pse nuk ka fituar gjithnjë kundër tyre, kiliani ka eksperiencën e duhur për të luajtur ndaj yjeve të ekipit spanjoll, ndërsa atmosferën ka nisur ta nxehë dhe të përgatisë shokët e tij nëpërmjet një kënge.

“Real Madrid do të thyejmë në mes”…, ishin vargjet e kënduara nga Vidal, që sigurisht nuk mundi të mos përdoret edhe disa fjalë të tjera më ofenduese ndaj Los Blancos.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...