Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Fiton botërorin e mundjes, çeçeni valëvit flamurin “kuqezi” në mes të Beogradit

Atleti me origjinë çeçene që përfaqëson Shqipërinë në mundje, Zelimkhan Abakarov ka fituar medalje ari, duke u shpallur kampion bote dhe duke ngritur flamurin “Kuq e Zi” në mes të Beogradit.

Në një postim në rrjetet sociale, Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar, bën me dije se Abakarov fitoi në përballjen me amerikanin Thomas Patrick Gilman, ndërsa dominoi në çdo sekondë ndeshjen.

“Në majë të Botës dhe medalje ari për mundjen shqiptare. Zelimkhan Abakarov fiton në finalen e madhe, duke munduar amerikanin Thomas Patrick Gilman dhe valëvitur flamurin kuqezi në mes të Beogradit. Mundësi shqiptar dominon në çdo sekondë të ndeshjes, duke e merituar plotësisht medaljen e artë e duke u shpallur kampion Bote në peshën 57 kg. E jashtëzakonshme, sepse për herë të parë në mundje, një sportist shpallet kampion Bote për Shqipërinë.”-shkruan KOKSH.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...