Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Fitore e pastër, Aston Villa bën detyrën ndaj Wolvesit

Aston Villa kishte marrë vetëm një pikë në dy ndeshjet e fundit, teksa sot triumfoi 2-0 përballë Wolvesit.

Moussa Diaby në të 36’ dhe Ezri Konsa në të 65’ (asist Diaby), shënuan golat e fitores për skuadrën e Unai Emery.

Lexo edhe:

Aston Villa vijon të mbetet në vendin e katërt në Premier League, duke qenë në rrugën e duhur për t’u kualifikuar në Champions League.

ASTON VILLA-WOLVES 2-0

59 pikë numëron ekipi nga Birmingami, tri më shumë se Tottenhami. Por, Spurs kanë luajtur një ndeshje më pak.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...