Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Fitore me përmbysje e City-t, Barcelona “uragan” ndaj Antwerpit, portieri i Lazios shënon me kokë

Nuk zhgënjejnë skuadrat e mëdha në raundin e parë të ndeshjeve në grupet e Championsit. Barcelona, e cila sezonin e kaluar nuk mundi të kalonte as grupet, e ktheu në stërvitore ndeshjen me Antwerpin e Arbnon Mujës, duke fituar thellë 5-0. Sulmuesi shqiptar u aktivizua titullar, për t’u zëvendësuar në minutën e 83-të nga trajner Van Bommel.

Manchester City bëri një “shaka” të vogël kur shkoi 0-1 në “Etihad” përballë Crvena Zvezdës, por me fillim e pjesës së dytë kampionët e Anglisë përmbysën shifrat shumë shpejt me dygolëshin e Alvarez dhe finalizimin e Rodrit, për ta mbyllur me fitoren 3-1.

PSG e nis mbarë rrugëtimin në Champions duke fituar 2-0 përballë Dortmundit me gola të Mbappesë dhe Hakimit, ndërsa Atletico barazoi 1-1 në fushën e Lazios. Në “Olimpico” golin e barazimit, “in extremis”, e realizoi me kokë portieri Provedel, diçka e pazakontë në futboll.

2-0 triumfoi Feyenoordi Ndaj Celtic, ndërsa Porto iu imponua 1-3 Shaktar Donetckut.

 

Barcelona – Antwerp 5-0

(Felix 11′, 66′, Lewandowski 19′, Bataille 22′ aut, Gavi 54′, )

1-0

2-0

3-0

4-0

5-0

Feyenoord – Celtic 1-0 (Calvin Stengs 45+2′, Jahanbakhsh 76′)

 

Lazio – Atl. Madrid 1-1

(Provedel 90+5’/ Barrios 29′)

0-1

1-1

Manchester City – Crvena Zvezda 3-1

(Alvarez 47′, 60’/ Bukari 45′, Rodri 73′)

0-1

1-1

2-1

3-1

Paris SG – Dortmund 2-0

(Mbappe 49′ 11-m, Hakimi 58′)

 

Shakhtar Donetsk – Porto 1-3

Lajme të tjera

Futboll

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen. Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’...

La Liga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar....

Premier League

Organi i gjyqtarëve PGMOL (Professional Game Match Officials Limite) ka pranuar se vendimi për të anuluar golin e Luis Diaz në humbjen 2-1 të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...